Odhad nemovitosti cena - kolik odhad stojí?

Potřebujete získat odhad ceny nemovitosti?

Odhad ceny nemovitosti naši klienti potřebují nejčastěji v situaci kdy prodávají nemovitost, potřebují se majetkově vypořádat s manželkou či manželem, nebo pokud řeší dědické vypořádání nebo majetkové rozdělení pro děti.

Odhad ceny nemovitosti cena

Ceny u odhadů nemovitostí se standardně liší dle jednotlivých typů odhadů, proč je odhad tvořen. 

Cena jednotlivých typů odhadů 

Znalecký posudek – s kulatým razítkem tento vyhotovují znalci, posudek znalce bývá dražší – průměrně 15 000,- Kč. odhad nemovitosti od soudního znalce lidé často využívají až v okamžiku, kdy je tento krok potřeba učinit v souvislosti se soudem u vypořádáním majetku po rozvodu, exekuci atd. 

Znalci pro bankovní společnosti – tento odhad stojí kolem 5000 Kč, některé banky jej mají v rámci zřízení hypotečního úvěru zdarma. U banky se stává, že odhad vychází o něco nižší než je hodnota nemovitosti ve skutečnosti. 

Odhady tržní ceny – odhad od makléře Vám může pomoci v případě dědického řízení, mimosoudního vypořádání při rozvodu. Makléři mají nejlepší přehled o aktuálních tržních cenách protože jsou neustále spojení s reálným trhem. Takže mají již takovou kalkulačku a dokáží rychle i pomocí dat z katastru a cenových map s ohledem na stav určit. S makléřem máte jistotu, že za prodávanou nemovitost nedostanete málo. V případě prodeje provádíme odhad ceny ZDARMA. Za ostatní odhady účtujeme 2000,- Kč. Co ovlivňuje cenu nemovitosti?. Každý týden zpracováváme několik odhadů v okolí Blanska Brna a Brno a okolí. V rámci našich běžných jízd po prodeji nemovitosti je možnost se za klienty v rámci odhadu osobně zastavit a nemovitost posoudit na místě. 

Odhad ceny nemovitosti pro výkup – Přemýšlíte přímo nad výkupem nemovitosti, protože nemáte dostatek času? Zde Vám provede odhad nemovitosti ZDARMA makléř. Počítejte ale s tím, že za výkup dostanete o 20 – 40 % méně než při standardním prodeji. Výhodnější je nemovitost prodat s makléřem ale nastavit cenu o něco nižší než je tržní cena. Vzhledem k nedostatku nemovitostí na trhu je pravděpodobné, že se nemovitost prodá rychle. 

Jak vypadá odhad ceny od makléře?

V případě, že vyplníte dotazník s odhadem ceny nemovitosti. Dostanou se k nám základní údaje o nemovitosti, jako je velikost, lokalita, důvod odhadu. Ve většině případů, je potřeba dozjistit informace, abychom mohli Vaši nemovitost správně ocenit. Používáme cenové mapy, kde jsou údaje z katastru o prodaných nemovitostech z okolí. Hodně záleží také na stavu nemovitosti. Což může ovlivňovat, jak cenu tak délku prodeje. Cenový odhad je pak, několika stránkový soubor s popisem nemovitosti, srovnávanými nemovitostmi v okolí a s návrhem maximální, průměrné a maximální možné tržní ceny. V případě, že jste majitelem nemovitosti a zvažujete její prodej, vytvoříme Vám odhad zdarma. V ostatních případech, je odhad zpoplatněn částkou 2000,- Kč. 

Odhad nemovitosti cena - kolik odhad stojí? - Realitní makléřka RE/MAX

Chystáte se prodávat nemovitost? Přemýšlíte kolik stojí odhad ceny nemovitosti? Od realitního makléře můžete mít odhad ZDARMA. Zjistěte více

Hodnocení redakce:
5

DOTAZNÍK ODHAD CENY NEMOVITOSTI ZDARMA

RE/MAX PROFESSIONAL PARTNERS

BRNO A OKOLÍ

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti. Obraťte se na nás pro zhotovení odhadu zdarma. Pokud řešíte nemovitost jako pozůstalost v dědickém řízení, jsme Vám také k dispozici a máme s tím bohaté zkušenosti. Nebojte se nás kontaktovat, jen tak pro nezávaznou konzultaci